Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

Minsk’te Tatil

11Minsk Turizmi

Minsk’te Tatil

Minsk’te tatil ile yeni keşfedilecek yerler arıyorsanız Belarus Minsk Tam size göre. Yeter ki siz tatil için gün belirleyin biz tatil biz tatil organizasyonunu yapalım. Minsk ve çevresinde her bütçeye uygun pek çok otel bulunmaktadır. Minsk Doğu Avrupa’nın tatil için en gözde yerlerinden birisidir. Güvenlik önlemlerinin sıkı olmasından ve ucuzluğundan dolayı Dünya’nın her yerinden gelen tatilcilerin akınına uğramaktadır. Minsk tarihine kültürüne sahip çıkan temiz ve titiz bir şehirdir.

Minsk’te Tatil Turları Ne Zaman Düzenlenir?

Minsk Turu tarafından yılın her döneminde Minsk’e tatil turları düzenlenmektedir. Türkiye’den genellikle yaz döneminde hazırlanan tatil turları tercih edilmektedir. Bunun sebebi ise Belarus’un iklim şartlarıdır. Genel olarak baktığımız zamanda Beyaz Rusya’ya ziyaretler yaz aylarında yoğunlaşmaktadır.

Minsk’i ziyaret etmek için en uygun zaman ise nisan – eylül arasındaki dönemdir. Şehir turizm açısından en yoğun dönemini haziran, temmuz, ağustos aylarında yaşar. Yoğunluktan kaçıp sakin bir tatil geçirmek isteyenler ise genellikle nisan mayıs aylarını tercih ederler. Yılın en sıcak ayı ise temmuz ve ağustos aylarıdır. Hava sıcaklıkları yaz aylarında 28 derecelere kadar çıkmaktadır. Kış aylarında ise -13 dereceye kadar düşer. Bazı dönemlerde çok nadir de olsa hava sıcaklığı -20 derecelere kadar düşmektedir.

Minsk’te Tatil Programları Neler Yapılabilir?

Minsk turları ile gece ve gündüz birbirinden farklı etkinlikler yapabilirsiniz. Gündüz vakti festivaller katılabilirsiniz. Ayrıca Minsk’te pek çok doğal güzellikler, kültür merkezleri ve tarihi yerler bulunur.  Yani insanların gün içerisinde yapabilecekleri aktiviteler sınırsız denilebilecek kadar fazladır.

Minsk’te Tatil
Minsk’te Tatil

Gece aktivitelerinde ise birbirinden güzel çok sayıda disko ve barlar bulunur. Bu gece kulüplerinde her kesime hitap edecek birbirinden farklı canlı müzikler çalınır. Ayrıca her yaş grubuna da hitap eder. Çalışanları ise güler yüzlü ve kibarlardır. Bu özelliklerinden dolayı bir gelen tekrar tekrar gelmek ister.

Minsk’te tatil turları ile festivallere de katılabilirsiniz. Eğlenceli vakitler geçirebilirsiniz.

Minsk’te Tatil Gezisinde Yemek Yiyebileceğiniz En İyi Restoranlar

Minsk’te bir çok alanda olduğu gibi restoranda seçmek kolay değildir. Yalnız turistlerin birkaç popüler favorisi vardır. Bunların başında ise Grand cafe gelir. Grand kafe uluslararası bir mutfak restoranıdır. Minsk’in en prestijli restoranlarından biridir.  Harika yemekleri ve profesyonel servis hizmeti ile adını duyurur.

News restoran Avrupa mutfağı ile birçok yönden ilgi çekicidir. Sakin ve sade bir atmosfer sahiptir. Aile yemekleri için tercih edilen mükemmel bir mekandır. Fiyatları ise oldukça makuldür.

Minsk’te Tatil Turunda Belarus Mutfağı Olarak Ne Yenir?

Belarus’un mutfağı içerisinde güveç türleri, patates köftesi, turna balığı çorbası gibi yemekler ön plana çıkmaktadır. Patates Belarus’un en önemli tarım ürünlerinde birisidir. Budan dolayı pek çok yöresel yemeğin içerisinde yer alır. Çok karşılaştığımız diğer bir malzemeler ise pancar, mantar, turşu, arpa, böğürtlen türleri, beyaz peynir ve kremadır.

Belarus’un geleneksel yemekleri genel olarak bol soslu ve bol yağda kızartılmış olarak önümüze gelir. Tatil yaparken denemenizi tavsiye ettiğimiz başlıca yemekler ise şunlardır. Machanka, krupenya, holodnik, borshch, khaladnik, shchy, draniki yemekleridir.

Minsk Turu firması ile Minsk’i keşfetmek değişik lezzetler tatmak için bizimler iletişime geçin.

About the author

Minsk Turu