Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login
11Minsk Turizmi

Minsk’te Ne Yenir?

Minsk’te Ne Yenir?

Yurt dışı seyahatine karar verdiğinizde orada yapılacaklar ve gezilecek yerler kadar yiyip içilecekler de o derece önem arz ediyor. Çünkü gideceğiniz destinasyonları belirledikten sonra yeme içmeye de ne kadar bir bütçe ayıracağınızı bilmekte önemlidir. Dolayısıyla yurt dışı seyahati planlarken yeme içmeye ayıracağınız bütçeyi de planlamak bir o kadar önemlidir.

Minsk’te ne yenir? Sorusu da Belarus’a gidecekler için önemli sorulardan bir tanesidir. Böyle bir araştırma yapıldığında elbette karşınıza birçok restoran ve mekân çıkacaktır. Önemli olan buraya gelindiği vakit yerel tatları denemektir. Birçok farklı ülke tatlarının harmanlandığı bir mutfak kültürüne sahip Belarus’ ta deneyebileceğiniz birçok lezzet bulunur.

Minsk’in En Özel Tatlarını Deneyin

Minsk’te ne yenir? Sorusuna verilebilecek en güzel cevap hiç şüphesiz Khaldanik’tir. Geleneksel Beyaz Rusya çorbası olan bu yemek çok besleyici ve tam bir vitamin deposudur. Çoğunlukla yaz mevsiminde tüketilir. Bir de Borshch çorbası bulunur ve bu da Khaldanik yemeğine alternatiftir.

Bilindiği gibi, Beyaz Rusya mutfağı Ukrayna, Rusya, Polonya ve Litvanya mutfaklarından etkilenmiştir ve tüm yemeklerinde bu etkiyi görmek mümkündür. Haliyle yemeklerinde domuz eti, pastırma ve patatesi çok sıklıkla kullanırlar. Ayrıca, mantar da yemeklerde baş tacıdır. Patatesin en çok kullanıldığı ülke olarak patates mücveri draniki denenmeden dönülmez oradan elbet.  Kırmızı et sosisi olan zrani bir başka lezzetidir.  Ve bununla birlikte kıymalı hamur işi yemeği, piroşki ve mayalı çavdar ekmeği de meşhurdur.

Bunların yanında, içecek olarak votka oldukça ön plandadır. Ayrıca, milli içeceklerden kompot ve kvas  çavdar ekmeği mayasından elde edilen alkolsüz içeceklerdendir. Ayrıca, yerel tatları sunan pek çok fast food restoranlarını da bolca bulabilirsiniz.

Minsk’te Neler Yapılır?

Minsk’te ne yenir? Sorusunun ardından en çok merak konulardan biri de Minsk’in gezip görülecek yerleridir. Minsk’te gezilecek birçok rota bulunuyor. ama yaya olarak gezebilme imkânınız da vardır. Görmeden dönmemeniz gereken yerlerin başında Aziz Simon ve Helena Kilisesi geliyor. Yapay bir ada olan Gözyaşı Adası, Zafer Meydanı, Opera ve Tiyatro binası, milli kütüphanesi, Savaş Müzesi de önemli gezi noktalarındandır. Ayrıca, Trinity bölgesi botanik bahçeleri, Kutsal ruh Katedrali ve Ulusal sanat müzesi de mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerler arasındadır.

About the author

Minsk Turu