Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login
11Minsk Gece Hayatı

Minske Ne Zaman Gidilir ?

Minske Ne Zaman Gidilir 

Minske ne zaman gidilir ?Minsk coğrafi olarak bizden uzak değil. Şehir, İstanbul Havalimanı’ndan 2 saat 25 dakikalık bir uçuş mesafesindedir. İstanbul Havalimanı ve Minsk Ulusal Havalimanı’ndan yıl boyunca sık sık karşılıklı seferler yapılmaktadır. Bunun için tek yapmanız gereken Minsk’e uçak bileti almak ve seyahatinizi bugünden planlamak. Havalimanına indikten sonra taksi, otobüs, troleybüs, tramvay ve araç kiralama hizmetleri ile Minsk şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Özellikle taksi kullanmayı planlıyorsanız, binmeden önce pazarlık yapmanızı tavsiye ederim.

Ayrıca yakındaki farklı şehirlerden veya ülkelerden Minsk’e gelmek isterseniz, Belarus’taki diğer şehirlerden ve yakın ülkelerden şehre organize otobüs seferlerinden faydalanabilir veya araç kiralayabilirsiniz.  Ağırlıklı olarak karasal iklime sahip şehirlerde kışlar çok soğuk geçer. Hatta sıcaklığın -15 dereceye ulaştığı bile oldu.

Ancak ilkbaharda havalar pek ısınmaz. Bu nedenle, Beyaz Rusya’nın güzel başkenti Minsk’i ziyaret etmek için en iyi zaman, daha sıcak yaz aylarıdır. Çünkü şehre sıcak bir yaz gününde gelirseniz geniş caddeleri, parkları ve diğer açık alanları rahatlıkla dolaşabilirsiniz. Yaz aylarında hava 20-24 derece civarındadır.

Minsk Vize Süreci?

Minske ne zaman gidilir ? Minsk Türk Vatandaşlardan 30 gün süreyle vize istenmemektedir ancak ülkeye girişte seyahat sağlık sigortası yaptırılması gerekmektedir. Bu nedenle, şehre gitmeden önce Belarus’ta geçerli bir seyahat sigortanızın olması gerekir. Seyahat sigortanız yoksa sorun değil. Çünkü bu teminatı havalimanından günlük ücret karşılığında alabilirsiniz. Ayrıca ülkeye girerken nerede kalacağınız veya kaç gün kalacağınız gibi bilgileri içeren bir form doldurmanızı isteyeceklerdir.

PCR Testi Gerekli Mi?

Minske ne zaman gidilir? Pandemi sırasında Minsk’e seyahat etmek için PCR testinin negatif olması zorunludur. Bu nedenle seyahatten en az 3 gün önce İngilizce ve Rusça PCR testi negatif olmalıdır. Negatif PCR testinin yanı sıra minimum 7 günlük kişisel karantina şartı vardır. Ancak iki doz Covid-19 aşısı aldığınızı kanıtlayan bir aşı sertifikanız varsa PCR testi ve izolasyondan muafsınız. Aşı sertifikaları elektronik değil orijinal olmalı ve İngilizce, Rusça ve Beyaz Rusça olarak düzenlenmelidir. Mink vize süreci istemeyen nadir ülkeler arasında yer almayı başarıyor.

 

About the author

Minsk Turu