Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

Minsk Turu 2023

11Minsk Turu 2023

Minsk Turu 2023

Minsk Turu 2023 ile Belarus’un en büyük şehri aynı zamanda başkenti olan Minsk’te unutulmaz anılar yaşamak için hazır mısınız? Vizesiz turlar kategorisinde gezip görmeniz gereken yerlerin başında yer almalıdır. Minsk geniş ve ferah sokakları, modern yapıları, yem yeşil parkları ile beklentilerin üzerinde bir şehirdir. Şehirde her şey insanların mutlu ve güvende hissetmeleri için inşa edilmiş sanki. Ayrıca Belarus yönetim güvenlik önlemlerine oldukça önem vermektedir.

Minsk turu 2023 gecenin bir vakti sokaklarda rahatlıkla dolaşabilir tatilin tanını doya doya çıkarabilirsiniz. Tertemiz cadde ve sokakları, otantik görünümlü binaları başka şehirlerde göremeyeceğiniz bir detay.

Minsk tam bir tarih ve kültür merkezidir. Şehir merkezinde her an bir fuarla karşılaşabilirsiniz. Başkent Minsk’te 16 müze, 11 tiyatro salonu, 139 kütüphane ve 20 sinema bulunmaktadır.

Minsk şehir merkezinde bayanların nüfus aranı erkeklere göre daha fazladır. Dolayısıyla her yerde bayan çalışan ile karşılaşabilirsiniz.

Minsk Turu 2023 ile Gezilecek Yerler

Minsk’te o kadar çok gezilecek yer var ki say say bitmez. Onun için biz en popüler yerlerin bazılarından bahsedeceğiz.

Belarus National Library

Belarus National Library (Belarus Ulusal Kütüphanesi) 2006 yılında Minsk’te açılmıştır. Ülkedeki her konuda bilgi ve kültür merkezidir. Dünyanın en büyük 3. Kütüphanesi olan kütüphanede Rusça eserlerde bulunmaktadır. İçerisinde muhteşem bir kültürü barındıran Belarus Modern Milli kütüphanesi, dış mimarisi ile de görenleri kendirine hayran bıraktırıyor. Dış cephesindeki ışıklar ile yapılan gösteriler ise ziyaretçilerinin beğenisini kazanıyor.

Minsk'te Gezilecek Yerler
Minsk Turu 2023

Belarus’u gezmek kadar geçmişini de bilmek için bu kütüphaneyi mutlaka ziyaret etmeliyiz. Kütüphanede yaklaşık olarak 3,5 yazılı belge olduğu tahmin edilmekle birlikte ses ve grafiklerle de desteklenen bilgi arşivi bulunmaktadır.

Belarus National Library görkemli kütüphane de turistik amaçlı gezilmesine izin verilirken, turistlere özel kullanım alanı olan en üst kata asansörlerle çıkılıp kütüphane kafesi ve mağazasında hoş vakit geçirebilir dürbünle Minsk’in manzarasını izleyebilirsiniz.

Minsk Grafiti Sokağı

Hayal gücünüzü destekleyen, farklı ve yaratıcı mekânların bulabilmek oldukça kolay. Minsk’te gezilecek yerler listesinde akınızda kalacak olan bu sokak, bazen politik bazen popüler olaylara yapılan Grafiti sokaktır. Bu sokakta gezerken Mink turu 2023 yılı gezisini muhteşem fotoğraflar ile ölümsüzleştirebilirsiniz.

Holy Spirit Kilisesi

Başkent Minsk’in en eski yapılarından birisi olan Holy Spirit Kilisesi, iki kuleli ve görkemli mimarisi ile bilinen bir Ortodoks katedralidir.

İlk hali ülkede olan savaşlar esnasında hasar gören Holy Spirit Katedrali tekrar yapılmıştır. Belarus’un en önemli tarihi ve kültürel noktalarından bir tanesidir. Daha önceden Ortodoks kilisesi gezmediyseniz, dinin ritüellerini görebileceğiniz eşsiz mekânı ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz.

Minsk Bağımsızlık Meydanı

Bu meydan Minsk’in kalbinde ve birçok önemli noktaların bulunduğu şehir merkezinde bulunur. Şehrin ün kazanmış en popüler noktasıdır Bağımsızlık Meydanı. Eski adı “Lenin Meydanı” olarak anılmaktadır.

Minsk Turu 2023 ile yukarıdaki belirtiğimiz yerlerin dışarısında Park of Stones, Aziz Simon ve Helena Kilisesi, St Elisabeth Manastırı, Savaş tarihi müzesi, Oktyabrskaya meydanı, Victory Square, gibi birçok tarihi ve kültürel yerleri gezebilirsiniz.

Minsk Turu 2023’te bizimle Minsk’i keşfetmek ve unutulmaz bir tur yaşamak isterseniz hemen bizimle iletişime geçebilir ve yerinizi ayırtabilirsiniz.

 

About the author

Minsk Turu