Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

Minsk Turları

Minsk Turları

Minsk turları ile Belarus’un başkenti olan aynı zaman da ülkenin en büyük şehri olan Minsk’i gezme, konaklama ve kültürünü yakından tanıma fırsatı sunmaya devam etmekteyiz. Rus ülkeleri genellikle mimarisi, ulaşımı, konaklama imkanları olarak birbirine çok benzemektedir. Minsk’in en büyük farklarından biri halkın birbirine gösterdiği saygı ve temizlik anlayışlarıdır. Minsk doğal güzellikleri adına herkesin en az bir defa ziyaret etmesi gereken şehirlerden biridir. Halkı son derece misafirperverdir. Aynı zamanda halk toplum kurallarına oldukça uyumlu olmasıyla tanınır. En güvenli şehirlerden biri olduğu için öğrencilerin tercih ettiği bir şehirdir. Endüstri ve üniversite bakımından da gelişmiştir. Eğitime oldukça önem verilmektedir. Hatta her üniversitenin öğrencilerine ait yurtlar bulunmaktadır. Genellikle yerleşim düz ova üzerinde olduğundan ulaşımı oldukça rahattır.

Minsk Turları
Minsk Turları

Minsk turları, ile Minsk’te güzel bir tatil sizleri bekliyor. Minsk Belarus’un başkenti aynı zamanda ülkenin en büyük şehridir. Gündüzleri Minsk’i keşfederken geceleri ise Belarus’un meşhur gecelerini yaşayabilirsiniz. Firmamız ile sizlere Minsk’in kültürlerini yakından tanımanızı sağlıyoruz. Tarihi yerlerini gezerek Beyaz Rusya’nın geçmişteki yaşadıkları zorluklar hakkında bilgiler edinebilirsiniz. Muhteşem doğal güzellikleri ve ikonik mimarisi ile insanlara rahatlatıcı bir atmosfer sağlar. Minsk’te bulunan doğal güzelliklerini herkesin bir defa da olsa görmesi gerekir. Şehir merkezi sakin ve temizdir.  Güvenlik açısından oldukça sıkı kuralları vardır. Güvenli ülke olmasından dolayı özellikle üniversite öğrencileri tarafından çok tercih edilir. Yerli halkı yabancılara karşı son derece misafirperverdir.  

Beyaz Rusya Cumhuriyeti hizmet, gelişmiş sanayi, tarım ve ihracat a odaklı bir ülkedir.  Özellikle potasyum gübreleri, yol, inşaat yük araçları, traktör, kamu hizmet araçları ihracatında Dünya liderleri arasında ön sırada yer alır.

Minsk aynı zamanda eğitime verdiği önemle tüm Dünya’ya adını duyurmuştur. Her üniversitenin kendine ait öğrenci yurtları bulunur.

İkinci Dünya savaşı sonrasında adeta yeniden inşa edilen Minsk toplu taşımada oldukça zengindir. Minsk’te metro, otobüs, tramvay, troleybüs ile ulaşın kolay ve rahattır.

Belarus Türkiye arasındaki karşılıklı seyahatlerde vize uygulaması 1 haziran 2014 tarihinde kaldırılmıştır.  Yani Türk vatandaşları Belarus’a yapacakları seyahatlerde, ikamet süresi giriş yaptıkları tarihten itibaren 30 günü aşmamak kaydıyla vizeden muaflardır. Ayrıca Belarus’ta toplam ikamet süresi ise ilk ülkeye giriş takvimi içerisinde maksimum 90 gündür.

Bizimle Seyahat Etmenin Avantajları 

-Konaklama imkânı sunulmaktadır.

-En uygun fiyatlara kaliteli hizmet sunulmaktadır.

-İnsanları oldukça yardımsever ve saygılıdır.

-Şehir doğa güzellikleri adına zengindir.

-Gezip görülecek önemli yerlere sahiptir.

-Şehirde güvenlik önlemlerine çok dikkat edilmelidir.

-Kültür ve sanat şehridir.

Minsk şehrinin kültür fazlasıyla çeşitlilik göstermektedir. Kütüphaneler, sinema salonları, opera salonları, dans okulları, dil kursları, müzeler, kitap fuarları, açısından zenginlik gösteren bir şehir olan Minsk’i gezip görme fırsatından faydalanmak için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Denize kıyısı olmadığından karasal iklim görülmekte olan Belarus’un tam ortasında yer alan Minsk şehri doğa güzelliklerinin yanı sıra birçok konaklama imkânı bulunmaktadır. Minsk turları olarak doğa güzelliklerini ve kültür-sanat merkezlerini ziyaret etme hizmetinin yanı sıra konforunuz adına konaklama imkânı da sunmaya devam etmekteyiz.

Minsk Turları Gezilerine Katılmak

Minsk şehrinin güzelliklerini, sanat merkezlerini ziyaret etme ve kültürlerini öğrenmek için Minsk turları ile kolaylıkla iletişime geçebilirsiniz. Sizlere en konforlu, kaliteli, ekonomik ve güvenilir hizmet sunulmaktadır. Minsk şehrinde sıcaklık -15 ile -20’ye kadar düştüğü görülmektedir. Yaz aylarında ziyaret edilmesi daha keyifli olan Minsk’e yılın her ayında turlar düzenlemeye devam etmekteyiz. Minsk turları olarak bizlerle iletişime geçerek size en uygun turların fiyatlarını öğrenebilirsiniz. Sizlere en güvenilir hizmet sunmaya hazırız. 

Eğer tatil için yurt dışında bir yer arıyorsanız en doğru adreslerden bir tanesi Minsk diyebiliriz.

Minsk birçok Avrupa ülkesine göre çok daha uygun fiyat olmasına rağmen çok daha eğlenceli bir şehirdir.

Minsk Turları İle Gezilecek Yerler

Minsk Turları ile birbirinden farklı güzellikleri ve kültürleri öğrenmek oldukça zevkli. Firmamız sizleri kaliteli, konforlu, ekonomik ve güven içerisinde Minsk’in benzersiz güzelliklerini sizlere sunuyor. Özellikle ilkbahar ve yaz aylarında ziyaretler oldukça zevklidir. Minsk turları firması olarak yılın her döneminde Minsk’e turlar düzenliyoruz. Ülkede geceniz ve gündüzünüz dolu dolu geçer. Günlerin nasıl geçtiğini anlayamaz durumda olacaksınız.

Belarus Büyük Vatanseverlik Savaşı Müzesi

Belarusian State Museum of the History of the Great Patriotic War Minsk’te yer almaktadır. Müze ülkenin geçmişini anlatan ve Belarus’un kahramanlığının anıldığı bir yerdir.

25 dönümlük alan üzerine kurulan müze muhteşem bir mimariye sahiptir. Müzede her biri farklı bir temayı sergileyen 10 adet salon bulunur. Müze de 8.000’e yakın sergi, askerlerin günlükleri, tarihi dergiler ve kişisel makaleler gibi birçok ilginç makaleler bulunur. Müzenin fonları ise 30 koleksiyondan ve 150.000’den fazla depolanmış öğeden oluşmaktadır. Bunları şu şekilde sıralamamız mümkündür.

Fotoğraflar
Raporlar
Belgeler
Belaruslular’ın kişisel eşyaları

Müzenin ana cephesindeki 11 parlayan çelik ışını Minsk işgalinin 1.100 trajik gününü ve büyük zaferi simgeler. Burada metalik parlaklık savaşı altın ışık ise zaferi simgeler.

Büyük Vatanseverlik Savaşı Müzesi anıtları ve modern teknolojiyi uyum içerisinde bir araya getirmektedir. Eski zamanların haber filmleri ve fotoğrafları büyük LCD ekranda gösterilmektedir. Müzede bulunan tank ziyaretçilerin ilgisini çekmektedir. Pazartesi günleri hariç her gün müze açıktır. Müzeye girişler ise ücretlidir.

Zafer Meydanı (Victory Square)

Zafer Meydanı Minsk’in en önemli simgeleri arsında yer alır.  Bağımsızlık bulvarı ve Zakharau Caddesi’nin keşistiği noktada bulunur. Ayrıca II. Dünya savaşı sırasında hayatını kaybedenler için dikilmiş 40 metre yüksekliğindeki anıtı burada görebilirsiniz. Bu anıt 1954 yılında dikilmiştir.  1961 yılında hemen yanı başında sonsuz Ateş yerleştirilen eserin 4 yüzünde de farklı olayları vurgulayan kabartmalar bulunur.

Belarus Modern Milli Kütüphanesi

Belarus Modern Milli Kütüphanesi (Belarus National Library) 1922 yılında kurulmuştur. 2006 yılında ise şu anki bulunduğu binaya taşınmıştır. Sovyetler birliği sonrasında modernleşme çabasının en başarılı örneğidir. Şehir merkezine yakın bir konumda yer alır. Dünya’nın 3. Büyük kütüphanesidir.  Ayrıca sıra dışı tasarımı ile görenlerin ilgisini uyandırır.

Bünyesinde medya merkezi, kitap müzesi ve sanat galerisi gibi alanları barındıran kütüphaneyi parklar çevreler. Buraya akşam saatlerinde gider iseniz ışık gösterileri izleyebilirsiniz. Dilerseniz kütüphanenin 23. Katında bulunan restorana çıkıp kent merkezini izleyerek yemek yiyebilirsiniz.

Aziz Simon ve Helana Kilisesi

Aziz Simon ve Helana Kilisesi (Church of Saints Simon and Helana) 1905-1910 yılları arasında inşa edilmiştir.  Kilise adını yaptıran ailenin prematüre doğan ve sonrasında ölen iki çocuğundan alır. Genel kanıya göre ise dini yapının farklı yüksekliklerdeki kuleleri ailenin yaşadığı trajediyi vurgular. Burada yüksek olan kulenin ailenin acısını simgeler. Diğer kuleler ise ailenin çocuklarını simgelediği düşünülmektedir.

Özgürlük Meydanı

Özgürlük Meydanı (Independence Square)  Sovyet döneminde ana tören alanı olarak kullanılmıştır. Yalnız tasarımında losif Langgard’ın imzasını taşıyan 7 hektarlık açık alan Nazi işgali sırasında hasar görmüştür. Buranın yeniden yapımına ise Sovyetler birliğinin çöküşünden sonra başlanmış ve 2002 yılına kadar devam etmiştir.

Özgürlük meydanında dolaşırken ikonik yapıların başında Minsk Belediye Binası ve Belarus Yüksek Konseyi’nin eski binası gelir. Tur firmaları ile özgürlük meydanını gezen gezginler meydanın tam ortasında yer alan havuzun önünde resim çektirmek için sıraya giyerler.

Minsk Turları ile daha birçok tarihi ve doğal güzellikler gezerek unutulmaz bir tatil deneyimi yaşamış olursunuz.

Minsk’te Gece Hayatı

Minsk Turları ile gece hayatı, çılgınlar gibi eğlenerek bir tatil geçirmek istiyor iseniz doğru adrestesiniz. Belarus’un başkenti olan Minsk farklı özellikleri ile bilinen gelişmiş şehirlerden birisidir. Ayrıca Belarus Beyaz Rusya olarak da bilinmektedir. Minsk şehri eğitim, kültür, tarih ve gece hayatı ile birçok alanda adını tüm Dünya’ya duyurmuştur. Beyaz Rusya eğlence merkezlerinde çok sayıda kulüp ve disko bulunur. Eğlence merkezlerine genellikle gençler tercih etseler de herkes girebilir. Kulüpler misafirlerini müzik ve danslarla ağırlamaktadır.

Minsk Gece Hayatı
Minsk Gece Hayatı

Minsk gece Kulüplerinin başında ilk akla gece Dozari gece kulübüdür. Dozariye giriş ücretleri ise 15-25 dolar arasında değişiklik gösterir.  Mekâna girişte kıyafetle önemlidir. Kapıdaki güvenlikler sizin kıyafetinizi bahane edip sizi içeriye almayabilir. Mekân pazartesi ve salı günleri kapalıdır. Diğer günler ise 22:00-06:00 arası hizmet vermektedir.

Minsk’te yer alan binlerce gece hayatı mekanları vardır. Belli başlı gece kulüplerini ise şu şekilde sıralayabiliriz.

Auroom Lounge Clup / Minsk Gece Hayatı
Fashion Clup / Minsk Gece Hayatı
Theatre- Karaoke Bohema / Minsk Gece Hayatı
Next Clup Minsk

Minsk Turları ile gece ve gündüzü ayrı ayrı yaşamak ve unutulmaz bir tatil deneyimi yaşamak için bizimler iletişime geçebilirsiniz.

Minsk Turları Hakkında Bilgilendirme

Minsk turları hakkında bilgi almak isteyen ziyaretçilerimiz bu yazıyı okuyabilirler. Ortalama iki milyon kişilik nüfusuyla ve bunu nüfusun büyük bir çoğunluğu genç olduğunu düşünürseniz oldukça canlı bir şehirdir.  Eğer bu tatilde nereye gideyim diye düşünüyorsanız bir kez Minsk’ gitmenizi tavsiye ederiz. Göreceksiniz bundan sonra her zaman bu şehre gideceksiniz. Minske gittiğiniz zaman Etrafta birçok eğlence merkezi göreceksiniz.  Bu şehir adeta 24 saat yaşıyor. Özellikle genç kızları ne kadar güzel olduğunu söylememize gerek yok.

Minsk’e gitmek için en doğru turu arıyorsanız Minsk turları içinde iyi bir araştırma yapmanızı öneririz.

Minsk turları arasında karşılaştırma yaparken detayları gözden kaçırmayın firmamızda tüm detaylar açık bir şekilde verilmiştir. Minsk turları arasında eğer hangisini seçeceğinize karar veremediyseniz lütfen bizleri arayın. Alanında uzman tur operatörlerinin size en doğru şekilde yönlendirecektir. Bu şekilde bütçenize en uygun turu seçmiş olacaksınız.

Özellikle yaz aylarında çok keyifli zamanlar geçireceğiniz Minsk’te  birçok tarihi mekanda görebilirsiniz. Yaz aylarında her yer yemyeşildir.  Aynı zamanda havası ilkbahar havası gibidir. Türkiye’de sıcaklarda bunalanlar  kendilerine bu şehri atmaktadır. Akşam vakti gelince akşam yemeğinden sonra eğlence yavaş yavaş başlar.  Gece kulüpleri diskolar ve barlar genç insanlarla dolup taşar.

İçkiler yavaş yavaş yudumlanırken bir bakmışsınız gece olmuş.  Burada zamanın nasıl geçtiğini anlayamayacaksınız. Aynı zamanda buranın para birimi Avrupa ülkelerin para birimine göre daha ekonomiktir.  Yani Avrupa’da 2.000 liraya eğlenirken bu ülkede 1.000 liraya rahatlıkla eğlenebilirsiniz.

Minsk turları arasında seçim yaparken kalacağınız Otel bilgilerine dikkat edin otelin kaç yıldızlı olduğu sizi ilgilendiriyorsa bu konudaki detayları iyi bakın.  Bizde yıldız ne olursa olsun en iyi oteller ile çalışmaktayız. Aynı zamanda eğer Minsk’e gitmek istiyorsanız öncesinde uçak biletinizi ayırmanızı tavsiye ederiz. Minsk ile ilgili her türlü sorunuz için bizi arayabilirsiniz.