Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login
11Minsk Rehberi

Minsk Para Birimi Nedir  ?

Minsk Para Birimi Nedir  

Minsk para birimi nedir ? Belarus rublesidir. Belarus resmi olarak Beyaz Rusya olarak adlandırılır. Eski Sovyet devleti denir. Kuzey Avrupa’da bulunan bir ülkedir ve başkenti Minsk’tir. Moskova hükümeti ile yakın bağları ile tanınır. Belarus Cumhuriyeti, Avrupa’da ölüm cezası uygulayan tek ülke olarak biliniyor. Bataklık arazisi olan karayla çevrili bir ülkedir.

Ülkede Belarusça ve Rusça konuşulmaktadır. Hükümet kayıtlarına göre çoğu insanın dini bir bağlantısı yok. Ortodoks, Protestan, Musevi ve İslam inançlarına da rastlanmaktadır. Belarus’un nüfusu 10 milyondan az. En büyük şehri Minsk’tir. Ekonomik cephede, tarım ve üretken sektörler hakimdir. Belarus’ta çalışan kadınların sayısı erkeklerden daha fazladır.

Minsk’te Neler Yenir?

Patates ve mantar Belarus mutfağında çok önemli bir yemektir. Bu iki yemek geleneksel yemekler arasında öne çıkıyor. Kırmızı et de çok popüler. Belarus’ta patateslerden 300 yemek hazırlanabilir. Bu yemeklerin en ünlüsü Draniki’dir. Patates hash denir. Borsch ve kabak çorbası en çok tüketilen yemekler arasındadır. Borsch pancardan yapılır.

Minsk para birimi nedir? Rubleye benzeyen Belarus rublesidir. Zrani yemeği bir tür kırmızı et. Ezilmiş hamurdan yapılan piroşki de en ünlü yemeklerden biridir. Beyaz Rusya’da süt ve süt ürünleri de ucuzdur. Bu nedenle tereyağı, kaymak, kefir ve süzme yoğurt sıklıkla tüketilir.

Belarus vizesiz bir ülkedir. Uçak ve otel rezervasyonu yapılabilir. Ancak, ülkeye seyahat etmek için seyahat sağlık sigortası satın alması gerekir. Zaten sağlık sigortanız varsa, giriş yapmak için de kullanabilirsiniz. Sağlık sigortanız yoksa, havaalanında günlük 1 € karşılığında satın alabilirsiniz. Belarus’un para birimi Belarus rublesi olarak adlandırılır.

Minsk’te Gezilecek Yerler?

Minsk para birimi nedir ? Belarus rublesi olarak bilinir. 6 bölgeye ayrılmıştır: Vitebsk, Gomel, Brest, Mogilev, Grodno ve başkent Minsk. Ülke, yenilikçi mimarisi, manzaraları ve otantik köyleriyle öne çıkıyor. Başkent Minsk, tarihi binaları ve 25 katlı Milli Kütüphanesi ile ünlü bir şehirdir. Dünyanın en ilginç mimari eserleri bu şehirde bulunuyor.

Brest şehri, Polonya sınırında bir şehirdir. Rengarenk ahşap evler ve tarihi sokaklar da dikkat çekiyor. Brest şehrinde Brest Kalesi, Lenin Heykeli ve Brest Şehir Parkı mutlaka görülmesi gereken yerlerdir. Şehre geldiğinizde sessiz ve huzurlu kafe ve parklarda vakit geçirebilirsiniz. Belarus’ta da birçok kulüp var. Eğlenmeyi seviyorsanız, Vegas Club, La Suite Energy Club gidilecek yer olabilir.

 

About the author

Minsk Turu