Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login
11Minsk Gece Hayatı

Minsk Neyi Meşhur 

Minsk Neyi Meşhur 

Minsk neyi meşhur sorusu ile Minsk şehrinin ünlü olan pek çok özelliğini öğrenmek mümkündür. Minsk şehri, Beyaz Rusya’nın başkentidir. Bu şehir, genelde geziye çıkmak isteyen pek çok kişinin gitmek istediği bir alandır. Minsk de Kimi zaman yemekleri, kimi zaman da gezilecek alanları ve gece hayatı ile meşhur olan bir şehirdir. Bu şehre giderek, hayal edilen gezi turunu yapmak mümkündür. Minsk şehrinin bazı yemekleri ve gezilecek bazı alanları oldukça meşhurdur.

Minsk in Gezilmeye Değer Alanları

Minsk Neyi meşhur dendiği zaman ilk akla gelen, gezilecek pek çok alanıdır. Bu konuda ilk akla gelen Zafer meydanıdır. Bu meydan, savaştan esintiler bulunduran bir alandır. Hem tarihi noktaları hem de tarihi dokusu ile dikkat çeker. Minsk in en meşhur alanlarından biridir.

Aziz Simon ve Helena kilisesi de yine Minsk in en meşhur alanlarından biridir. Buraya gidildiği zaman bu alanı gezip görmek, oldukça eğlenceli olur. Burada bulunan gözyaşı adası da oldukça meşhurdur. Genel Olarak savaşlardan esinlenen ve savaşta ölen kişilere hitap eden heykeller bulunur. Oldukça meşhur ve dikkat çekici bir adadır. Gorki parkı da muhteşem göleti ve ördekleri ile insana huzur verir. Yemyeşil alanı ile oldukça dikkat çekicidir. Minsk Meydanı da en meşhur alanlardan biridir. Burada Bulunan bar, restoran ve konser alanları, eğlenmek isteyen kişiler için oldukça ideal alanlarıdır.

Minsk Meşhur Olan Yemekleri ve Gece Hayatı

Minsk Neyi meşhur dendiği zaman, gece hayatı da akla gelen özelliklerinden biridir. Yazın oldukça canlı olan bu şehirde, barları ve konserleri ile çok zevkli bir gece hayatı yaşanabilir. Minsk şehrinin, yemekleri de oldukça meşhurdur. Machanka yemeği, en meşhur yemekleri arasında yer alıyor. Domuz eti ya da sosisten yapılan bir yemektir. Ayrıca Minsk çorbaları ile de meşhur olan bir şehirdir. Bu anlamda Holodnik çorbası en meşhur olan tarifleri arasında yer alıyor. Özellikle patates köftesi, Minsk şehrinin en meşhur ve geleneksel yemeklerinin başında yer alıyor. Her biri özenle hazırlanarak, yemeye değer lezzetlerdir.

 

About the author

Minsk Turu