Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login
11

Minsk Gezilecek Yerler

Minsk Gezilecek Yerler

Minsk Gezilecek Yerler. Minsk’teki turistik yerler şöyledir.

Aziz Simon ve Helena Kilisesi / Kızıl Kilise

Minsk’in en önemli simgelerinden biri hiç şüphesiz St. Simon and Helena Kilisesi veya Kızıl Kilise’dir. Sovyet ülkelerinin alışık olmadığı bir tarzda inşa edilen  kırmızı renk, onu diğer binalardan ayırıyor. 1905 ve 1910 yılları arasında tamamlanan Kırmızı Kilise, Polonyalı mimar Tomasz Pajzdeerskli tarafından Neo-Romanesk tarzında inşa edilmiştir.

Kilise, iki çocuğunu kaybeden Edward Woinilovich tarafından finanse edildi, bu nedenle kiliseye ölen çocukların adı verildi: Simon ve Helena.  Kırmızı kilisenin bir ana çan kulesi ve iki  küçük kulesi vardır. Minsk Gezilecek Yerler  Büyük kule hüznü simgeliyor. Diğer ikisi, ölen çocukları  Simon ve Helena.

Sovyet yönetimi altında, dinin tabu olduğu zamanlarda kilisenin havaya uçtuğunu veya başka kültürel amaçlar için kullanıldığı biliniyor. Ruslar kırmızı kiliseyi havaya uçurmak istediler ancak hükümet binasına yakın olduğu için vazgeçtiler. Kilise 1932’de kapatıldı ve uzun süredir tiyatro ve sinema olarak kullanılıyor. 1990 yılında restore edilen ve bir kez daha dini merkez olarak kullanılan Kızıl Kilise, bugün Beyaz Rusya’daki Rum Katolik Kilisesi’nin merkezi ve Minsk’te görülmesi gereken yerlerden biri.

Minsk Gezilecek Yerler ve Kutsal Ruh Katedrali

Kutsal Ruh Katedrali, Minsk gezilecek yerler listesinde  Belarus Ortodoks Kilisesi için çok önemli bir yapıdır ve Belarus Ortodoks Kilisesi’nin merkezidir. 1633-1642 yılları arasında şehrin merkezinde inşa edilen dikdörtgen biçimli katedral, Barok Minsk’in simgelerinden biridir. Zirve dışında oldukça zarif  yeşil çatısı ile dikkat çeken Kutsal Ruh Katedrali iki  kuleye sahiptir.

Bernandine Manastırı olarak kullanılan site 1941 yılında çıkan bir yangında ağır hasar görmüş, uzun süre kapalı kalmış ve sıfırdan yeniden inşa edilmiştir. Dünya Savaşı’ndan önce, manastır-kilise kompleksinden sadece kilise hayatta kaldı. Kutsal Ruh Katedrali’ni ziyaretiniz sırasında, mucizevi olduğuna inanılan Tanrı’nın Annesi’nin simgesi olan Minskaya simgesi ve Meryem Ana’nın simgesi kaçırılmaması gereken yerlerdir.

Minsk Gezilecek Yerler ve Savaş Tarihi Müzesi

Belarus Savaş Tarihi Müzesi, Minsk gezilecek yerler listesinin önemli bir maddesidir. Belarus ve ülke tarihini en kapsamlı şekilde aktaran ilk ve tek müzedir. 142.000’den fazla askeri malzeme, silah türü, el yazması  ve değerli eşya var. Müzenin en dikkat çekici parçası ise el yapımı silahlar.

1942’de II. Dünya Savaşı sırasında kurulan koleksiyon, savaştan sağ çıkan birkaç binadan birine yerleştirildi ve 1944’te halka açıldı. Koleksiyonun yıllar içinde genişlemesiyle, Savaş Tarihi Müzesi 1966’da Piazza Okchaburskaya’daki yeni bir binaya taşındı.

 

About the author

Minsk Turu