Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login
11

Minsk Gezi Rehberi 

Minsk Gezi Rehberi 

Minsk Gezi rehberi ile Minsk e gidildiği zaman neler yapılacağı hakkında bilgi edinmek mümkündür. Minsk, Beyaz Rusya ülkesinin başkentidir. Minsk, ikinci dünya savaşında darbe gören şehirlerden biridir. Bu yüzden yapı olarak restore edilmiş pek çok gezilecek alanı bulunuyor. Minsk şehri, trafiği oldukça düzenli ve gezilmesi rahat bir alandır.

Minsk Gezi Rehberi İle Gözyaşları Adasını Mutlaka Ziyaret Ediniz.

Öncelikle Minsk Gözyaşları Adasını örnek vermek mümkündür. Burada bulunan heykeller, oğlu ya da bir yakını askere giden anne ve eşlere hitap ediyor. Heykellerin her biri şık görünümdedir. Heykelleri hüzünlü şekilde yaparak, o dönemde olan Afganistan Savaşı’nın hüznü yansıtılıyor. Heykellerin ortasında şapel bulunuyor. Ayrıca ağlayan melek heykeli de oldukça dikkat çekiyor.

Minsk Gezi Rehberi İle Kiliseler ve Parklar

Holly Sprit Kilisesi

Minsk gezi rehberi alanında, Holly Sprit kilisesinden de bahsetmek mümkündür. Kilisenin içinde fotoğraf çekmek yasaktır. Oldukça güzel bir katedral olduğu için gün içinde sürekli Olarak ziyaretçisi bulunuyor.

Gorky Park

Park içerisinde bulunan gölet, oldukça sevimli bir görünüme sahiptir. Gölette yüzen ördekler ve etraftaki yeşillikler, insana huzur verecek bir ortamdır. Burada bulunan dönme dolap ise oldukça dikkat çekiyor. Soğuk savaş rüzgârlarını anımsatan bir görünümü var.

Janki Kupala Parkı

Janki Kupala Parkı, Minsk te yer alan parklardan biridir. Parkın içinde oldukça farklı tarzda heykeller bulunuyor. Parkın içinde Janki Kupala ya adanmış bir müze bulunuyor. Müze ve park oldukça güzel ve hoş bir alandır. Minsk e gidildiği zaman mutlaka gidilmesi gereken alanlardan biridir.

Minsk Meydanı

Minsk meydanında gezilmesi mümkün olan pek çok alan bulunuyor. Meydanın çevresinde çok sayıda var ve restoran bulunuyor. Ayrıca pek com tüccarın bulunduğu alışveriş alanları bulunuyor. Meydanın ortasında bulunan heykel ise pek çok turistin ilgi odağı oluyor. Şehrin güzelliği ve mistik havası, gezilmeye değer bir alan oluşturuyor. Yaz aylarında ise Minsk daha da canlı bir hale geliyor. Gece hayatının olduğu şehirde, Katolik kilisesi konser salonuna dönüşmüş durumdadır. Bu alanda tam şehrin meydanında yer alıyor. Minsk Gezi rehberi ile bu şehirde bulunan alanları gezmek mümkündür.

 

About the author

Minsk Turu