Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login
11Minsk Turizmi

Minsk’ de Ne Yapılır?

Minsk’ de Ne Yapılır?

Minks, Beyaz Rusya’ nın başkentidir. Minsk şehri, özellikle ikinci dünya savaşı sırasında pek çok darbeye maruz kaldı. Bu sebepten dolayı da şehrin pek çok bölümü ciddi darbeler aldı. Sonrasında ise şehir neredeyse baştan sona inşa edildi. Şimdilerde ise gezilecek alanları ve dikkat çeken bölgeleri ile pek çok turistin uğrak mekânı oluyor.

Minsk’ de ne yapılır konusunda ise bu şehre giderek pek çok aktivite yapmak mümkündür. Meydanda bulunan bar ve restoranlara giderek, burada eğlenmek mümkündür. Özellikle yazları şehir oldukça canlıdır. Müzik ve konser eğlenceleri ile oldukça Zevkli vakit geçirmek mümkündür. Ayrıca şehirde bulunan park alanları ve müzeler de gezilmeye değer alanlardır.

Minsk’ de Ne Yenir?

Minsk de ne yapılır konusunda, yenilip içilecek pek çok mekân ve farklı yemek seçenekleri bulunuyor.  Şehrin pek çok restoran ve yenilir geleneksel yemekleri ile birlikte alternatifler oldukça fazladır.  Machanka yemeği Minsk’ in özel yemeklerinden biridir. Sosis ve domuz etinin, krema ve mantar ile birleşerek yapılan bir yemektir.

Minsk şehri, özellikle çorbaları ile meşhur olan bir ilçedir. Özellikle krupenya çorbası, en bilinen ve sevilen çorbasıdır.  Bir diğer yemeği olan Draniki ise krema ve sosla yapılan bir patates mücver yemeğidir.

Patates köftesi ise klasik ve en sevilen Beyaz Rus yemeğidir. Kızarmış jambon eşliğinde yapılan patates köftesi, tamamen geleneksel bir tariftir.

Minsk’ de Gidilecek Alanlar

Minsk de ne yapılır sorusuna, gezilecek alanlarını örnek vermek mümkündür.  Burada bulunan Aziz Simon ve Helena kilisesi, tarihi ve çok hoş bir alandır. Minsk e giden birinin mutlaka bu alanı görmesi gerekir.  Savaş tarihi müzesi de oldukça hoş bir alandır. Burada bulunan tüm tarihî eserler, özellikle ikinci dünya savaşını yansıtıyor.

Ayrıca şehirde bulunan Zafer Meydanı ve bağımsızlık caddesi dikkat çeken alanlar arasında yer alıyor. Şehre gidildiğinde bu alanları gezip görmek oldukça zevkli olur. Burada bulunan bar ve restoranlarda zaman geçirip, yemekler yemek de hoş aktivitelerdir. Minsk bu konuda pek çok eğlenceli alternatifler sunuyor.

 

 

About the author

Minsk Turu