Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

Belarus Turu 2023

11Kızıl Kilise

Belarus Turu 2023

Belarus turu 2023, Doğu Avrupa’da yer alan Belarus Beyaz Rusya olarak ta bilinmektedir. Hareketli gece hayatları, yem yeşil parkları, muhteşem yerel lezzetleri, insanları etkileyici mimari yapıları ile dikkat çeken bir ülkedir. UNESCO Dünya mimarisi listesinde yer alan 4 nokta vardır Belarus’ta. Doğal güzellikleri ile ön plana çıkan Belarus yer yıl yüzbinlerce yabancı turist tarafından ziyaret edilmektedir.

Belarus Turu Gezilecek Yerler

Belarus Turu denildiğinde mutlaka görmeniz gereken başında Aziz Simon ve Helana Kilisesi gelir. Bu kiliseler Belarus’un başkenti Minsk’te yer alır.  Polonyalı Wlasyslaw Marconi ve Tomasz Pajzderski mimarlar tarafından tasarlanmış kiliselerdir. Roma Katolik kilisesi olma özelliği ve eşsiz mimarisi ile dikkat çekmektedir.

Kızıl Kilise

Belarus’ta 1905-1910 yılları arasında inşa edilmiştir. Kızıl Kilise diye de bilinen Aziz Simon kilisesi adını yaptıran ailenin prematüre olarak doğan ve hayatını kaybetmiş iki çocuğundan almıştır. Bu kilisenin yüksek kuleleri ailenin acısını, alçak olanlar ise kaybettikleri çocuklarını simgelemektedir.

1932 yılında Sovyet yönetimi tarafından kapatılan kilisenin binası film stüdyosu, tiyatrosu gibi amaçlarda kullanılmıştır. Alman işgali döneminde yeniden Kilise olarak hizmete girmiştir. Savaştan sonra ise restore edilmiş ve stüdyo olarak hizmete açılmıştır. 1975 yılında sinema evi ve Belarus Sinema Müzesi olarak değerlendirilmektedir. 1990 yılında günümüze kadar ise kilise olarak kullanılmaktadır.

Önündeki Başmelek Mikâil Heykeli 1990 yılında, heykelin yanında bulunan Nagasaki  Çanı Anıtı ise 200 yılında dikilmiştir. Yalnız bu çan 9 Ağustos 1945 yılındaki Nagazaki saldırısından önceki Nagazaki’nin Urakami Katedrali’nde kullanılan çanın kopyası durumundadır.

Zafer Meydanı, Bağımsızlık Meydanı ve Zakharau Caddesi’nin kesiştiği noktada Minsk Şehrinin merkezinde yer alır.  Ulusal Devlet ve Radyo ana ofisine oldukça yakın konumdadır. Victory Meydanı’nın ortasına dikilmiş olan Zafer Anıtı, Beyaz Rusya’nın Almanlardan Kurtuluşunun şerefine 1954 senesinde inşa edilmiştir. 2. Dünya savaşı kahramanlarının anısına yapılmış olan dikilitaşın yüksekliği ise 38 metredir. Anıtın etrafındaki bronz çelenkler ise Almanlarla cenk eden askerlerin cephelerini temsil eder.

8 Mayıs 1985 yılında Büyük Vatanseverlik savaşında zaferin 40. yıldönümü anma töreninde zafer meydanındaki yaya alt geçidine bir anıt açılmıştır.  Alanda ziyaret edilebilecek park ve müzelerde yer almaktadır.

Belarus’ta 2023 Eğlence

Belarus güzel kızları ve canlı gece hayatı ile ünlü bir ülkedir. Dolayısıyla öyle bir destinasyon ki o ana kadar yaşamış olduğunuz deneyimleri geride bırakacaksınız. Havalimanına iner inmez şehrin ambiansı ve göz alıcı kızları başınızı döndürmeye başlar. Bu zamana kadar gezmiş olduğunuz ülke ve şehirlerden daha hareketli ve unutulmaz anılar bıraktırır. Bir mekânda otururken gece kulübünde ya da sokakta gezerken bir güzel kıza yakınlaşabilir ve sosyalleşebilirsiniz. Sabah saatlerine kadar açık olan gece kulüplerin de gönlünüzce eğlenebilirsiniz.

Belarus turuna katılmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Unutulma Belarus turu 2023 yaşayabilirsiniz.

About the author

Minsk Turu