Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

Belarus Minsk Turu

11Minsk Turizmi

Belarus Minsk Turu

Belarus Minsk turu yaparak yeni kültürler keşfedebilir, mükemmel bir tatil deneyimi yaşayabilirsiniz. Belarus Minsk geçmiş tarihi, doğal güzellikleri ve eğlence sektörü ile öne çıkan bir şehirdir. Başkent Minsk başlı başınca bir müzeyi andırmaktadır. Parkları, meydanları, ışıklı sokakları insanlara unutulmaz anılar bırakır. Geçmiş zamanlardan izler taşıyan Minsk aynı zamanda harika bir eğlence noktasıdır. Şehir insanları geçmişten büyük dersler alarak geleceğe bakar. Geleceğe bakan bu süreçte ise sıcak kanlı ve eğlenceli zamanlar geçirmeyi hedefler.

Minsk Turu
Belarus Minsk Turu

Vizesiz Minsk Turları fırsatları ile Beyaz Rusya’nın başkenti olan Minsk’te muhteşem eğlence dolu gün ve geceler geçirmek için tek yapmanız firmamız ile iletişime geçmenizdir.

Belarus Minsk Turu Ve Belarus Minsk’te İklim ve Hava Durumları

Minsk’te yazlar rahat ve parçalı bulutlu geçer. Kışın ise uzun dondurucu, karlı, rüzgârlı ve kapalı bir havası vardır. Ülkede yıl içerisinde ortalama sıcaklık -8 derece ile 24 derece arasında değişiklik göstermektedir. Çok nadirde olsa -19 derece altına ve 29 derece üzerine çıkmaktadır.

Ülkede ılık geçen mevsim 3 – 3.5 ay uzunluğundadır. Mayıs ayının ortalarında başlar ve Eylül ayının ilk haftalarında biter. Bu zamanlarda günlük hava sıcaklığı 18 derecenin üzerine çıkar. Minsk’te en sıcak ay Türkiye’de olduğu gibi temmuz ayıdır. Temmuz ayında ortalama sıcaklık 23 derecedir.

Ülkede en soğuk hava ise yaklaşık 4 ay sürer. Kasım ayının ortasından mart ayının ortalarına kadar sürmektedir. Bu tarihler arasında günlük hava sıcaklığı 3 derecenin altındadır.  Minsk’ten soğuk ay ise ocak ayıdır. Bu ayda en düşük ortalama -7 derece ile 2 derece arasında değişiklik göstermektedir.

Belarus Minsk Turu İle Minsk’e Ne Zaman Gidilir?

Belarus ve Başkenti Minsk’e yılın her tarihinde gidilebilmektedir. Eşsiz doğal güzellikleri ve uygun hava koşulları sebebi ile özellikle ilkbahar ve yaz aylarında turistlere unutulmaz bir tatil imkânı sunar. Ayrıca Minsk’te yılın her döneminde yapılan farklı muhteşem festivaller ile turist akımına uğrar.

Belarus Minsk Turu İle Minsk’in Öne Çıkan Özellikleri

Belarus’un en büyük Belarus Güzel sanatlar Milli Müzesini gezmek. Müze 25.000’den fazla heykel, çizim ve tabloya sahiptir.

İkonik mimarisi ile dikkat çeken Belarus Milli Kütüphanesi gezmek ve Belarus’un geçmişi hakkında bilgiler edinmek.

Minsk’te bulunan Büyük Vatanseverlik Savaşı Müzesinde 2. Dünya Savaşı bilgiler edinmek.

Bolshoi Opera ve Bale Tiyatrosunda düzenlenen organizasyonlara katılabilirsiniz.

Aziz Simon ve Azize Helene Kilisesi’nin hikayesini Belerus’un yerli hakkından öğrenebilirsiniz.

Chelyuskinetes kent ormanında doğa ile içi içe doyasıya vakit geçirebilirsiniz.

Horkaha parkta düzenlenen etkinlikleri doğa ile iç içe izleyebilirsiniz.

Belarus’un en büyük su parklarından biri olan Lebyazhy’de eğlenebilirsiniz.

Minsk Turu sırasında kafelerde dinlenebilir, alışveriş için hediyelik eşyalara bakabilirsiniz. Şehrin en önemli caddesi olan Nezavisimosty Bulvarında çok sayıda ticaret merkezi, müze, üniversite ve Ulusal Kütüphane binaları yer alır. Bunları inceleyebilir ve Misk City Hall önünde resim çektirebilirsiniz.

Belarus Minsk Turu Gezisinde Minsk’te Ne Yenir?

Minsk yemeklerinde bol miktarda et, patates ve mantar kullanılmaktadır. Öne çıkan başlıca yemekleri ise şu şekildedir:
Machanka, Draniki, patates köftesi, krupenya, holonik, kras ve medovik’tir.
Kremalı mantar çorbasını denemenizi tavsiye ediyoruz.
Minsk’te hemen hemen her ülkenin yemeklerini restoranlarda görebilirsiniz.

About the author

Minsk Turu