Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

Ana Sayfa

Minsk Turu

Minsk Turu ile Belarus Minsk Turu’na katılın. Minsk Turu için web siteniz minskturu.com.tr

Belarus başkent Minsk; özellikle son senelerde önemli bir turizm merkezi haline geldi.

T.C Vatandaşları ; Beyaz Rusya’ya giriş yapmak için pasaport bulundurmaları şart ; vize yok.

T.C vatandaşları her sene 3 Ay ( 90 Gün ) boyunca Vizesiz Beyaz Rusya’da konaklama yapabilirler. Türk vatandaşları ; Beyaz Rusya’ya her giriş yaptığında 30 gün konaklama yapabilir; 30 günün sonunda kurallar gereği ülkeden giriş çıkış yapılması şartı ile sene içerisinde toplam 90 gün bulunabilir.

MİNSK TUR ÖRNEK PROGRAMIMIZ

1.Gün: İstanbul-Minsk

İstanbul Yeni Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde buluşup bagaj ve pasaport işlemlerini tamamladıktan sonra Türk Hava Yolları’nın TK285 sayılı tarifeli seferiyle 16.15’de Minsk’e doğru yola çıkacağız. Yerel saat ile 18.45’te şehre vardıktan sonra bizi bekleyen özel otobüsümüzle panoramik bir gezi gerçekleştireceğiz. Beyaz Rusya Cumhuriyeti’nin başkentinde yapacağımız gezi sırasında ilginç mimarisiyle dikkat çeken Milli Kütüphane binasını; Zafer Meydanı’nı ve İkinci Dünya Savaşı kahramanları anısına yapılan 38 metre yüksekliğindeki Zafer Anıtı’nı; Belarus Parlamentosu binasını ve kültür sarayını; SSCB istihbarat servisi KGB’nin faaliyetlerini yürüttüğü binanın, postanenin, Cumhuriyet Sarayı’nın, Başkanlık Konutunun ve Hükümet Konağının da bulunduğu Özgürlük Meydanını; eski şehir merkezini ve şehrin en önemli Rus Ortodoks ibadethanesi olan, on yedinci yüzyıldan kalma Kutsal Ruh Katedralini; kambur köprü ve konut kompleksini; Aziz Petrus ve Pavlus Katedrali’ni; renginden dolayı “Kızıl Kilise” olarak da bilinen Aziz Simon ve Helena Roma-Katolik Kilisesini göreceğiz. Ardından dinlenmek ve konaklamak üzere otele yerleşeceğiz.

2.Gün: Minsk

Kahvaltı sonrası serbest vakit ; ancak arzu eden misafirlerimiz ekstra düzenlenecek ve gün boyu devam edecek İkinci Dünya Savaşı ve Stalin Hattı Turu’na katılabilirler. (30 Eur). Sovyet dönemi askeri yapılanmasına dair örnekleri göreceğimiz turumuz kapsamında Stalin Hattı Tarih ve Kültür Kompleksi’ne gidecek, İkinci Dünya Savaşı’ndan Soğuk Savaş’a kadar Kızıl Ordu’nun dönüşümüne tanık olacağız. 1921 yılında Sovyetler Birliği’nin batı sınırına kazılan siperleri görecek, zama n içinde nasıl güçlendirildiklerini, İkinci Dünya Savaşı sırasında hangi noktalarda zayıf kalındığını öğreneceğiz. Finlandiya yakınlarındaki Karelian Isthmus’tan Karadeniz’e kadar uzanan Stalin Hattı’nın küçük bir kısmını takip edeceğimiz gezimizde dönemin radar sistemlerini, tekneleri, helikopterleri, savaş uçaklarını, tankları, silahları, denetim noktalarını, savaş sırasında bombalanan yapıları ve daha pek çok tarihi belgeyi yakından göreceğiz. Turumuzun ardından serbest zaman verilecektir. Ardından dinlenmek ve konaklamak üzere otele döneceğiz.

3.Gün: Minsk

Kahvaltıdan sonra serbest zaman verilecektir. Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek Dudutki Köyü Turu’na katılabilecekler (40 Eur). Yaklaşık yarım saatlik bir otobüs yolculuğuyla ulaşacağımız bu açık hava müzesinde Belarus’taki geleneksel yaşamı gözlemleme fırsatı bulacağız. Köyün girişinde bulunan ve aktif vaziyette olan yel değirmeninde tahıldan un üretenleri görecek, deri işleme atölyesini, çömlek imalathanesini, dokuma tezgâhlarını, peynir, votka gibi yiyecek ve içeceklerin üretim-tadım alanlarını, bölge yerlilerine ait kaz, ördek, koyun, sülün geyik gibi hayvanların beslendiği ağılları gezeceğiz. Belarus’a özgü el sanatlarından örnekleri inceleme fırsatı da bulacağımız gezimiz kapsamında öğle yemeğini de köyde yedikten sonra serbest zaman. Rehberimizin bildireceği saatte buluştuktan sonra dinlenmek ve konaklamak üzere otele döneceğiz.

4.Gün: Minsk-İstanbul

Kahvaltıdan sonra otelden çıkış işlemlerimizi gerçekleştireceğiz ve buluşma saatine kadar serbest zaman. Rehberimizin belirleyeceği noktada buluştuktan sonra Minsk Havalimanı’na gitmek üzere yola çıkacağız. Bagaj ve pasaport işlemlerini tamamladıktan sonra Türk Hava Yolları TK286 sayılı tarifeli seferle 19.40’da İstanbul’a hareket edeceğiz. 22:10’da şehre vardığımızda turumuz sona erecek. Eve hoş geldiniz!

Vizesiz bir şekilde katılım gösterebileceğiniz Minsk turu ile dilerseniz huzurun ve sakinliğin keyfine varabilir, isterseniz eğlenceli günler ve gecelerin keyfini çıkarabilirsiniz.

Neden Minsk Turu ?

Avrupa’nın kuzeydoğusunda yer alan Beyaz Rusya’nın başkenti Minsk turizm sektörünün göz bebeklerinden birisidir. Kalabalık olmayan bir nüfusa sahip kent; güvenilirliği, temizliği, sessiz ve sakin yapısı ile bu nitelikleri arayanların sıkça ziyaret ettiği bölgelerin başında gelmektedir.

Minsk Turizm ile ; Haftanın her günü kesin uçuş 

Minsk Turizm ile şehrin Tarihi Güzellikleri ve Gezilecek yerleri keşfedin.

Minsk Turu ile Beyaz Rusyayı baştan sona turlayabilirsiniz.   

Tatil yapmak keyif işidir. Günlerce, haftalarca karar vermek için uğraşmanıza gerek yok.

Bırakın; Minsk Tur profesyonel ekibi yılların verdiği deneyim ve pratik çözümlerle bunu sizler için unutulmaz bir deneyime dönüştürsün.

Beyaz Rusya Cumhuriyetine 02.06.2014 tarihi itibari ile ülkeye vizesiz giriş yapılabiliyor olması imkanı ile; Beyaz Rusya Cumhuriyetine yapılan turistik amaçlı seyahatlerde büyük bir artış gözlenmektedir.

Benzersiz bir Minsk Turu deneyimi yaşamak isterseniz doğru adres, minskturu.com.tr olacaktır.

www.minskturu.com.tr olarak ; odak noktamız olan Beyaz Rusya Minsk şehri konusunda edindiğimiz tecrübe ışığında, sizler için Minsk turu programları organize etmekteyiz.

Beyaz Rusya. Geçmişten Gelen Geleneklerin Muhafaza Edildiği Ülke.

Kafileniz kaç kişi olursa olsun ; bizden istediğiniz hotel için grup indirimli ücret teklifi isteyiniz. aynı otel için en uygun teklifi sunma garantisi veriyoruz.

Minsk’te her hangi bir otelden oda rezerve yaptırdığınız da odanız da misafir ağırlamak isterseniz; tüm misafirlerin akşam 20:00 ve sonrası Resepsiyona pasaport bırakma şartı bulunmaktadır.

Minsk; Yüzlerce yıllık geçmişine tanıklık yapan tarihi, zengin kültürel mirası ve benzersiz doğal zenginlikleri ile gerçekten de yeniden keşfedilmeyi bekliyor.

Beyaz Rusya Minsk Barlar Sokağı 

Beyaz Rusya Minsk şehrinin barlar sokağı adı Zibitskaya caddesi.

Yoğun iş temposu, yerine getirilmesi gereken sorumluluklar, trafik ve diğer günlük stresler.

Hepsini unutun. Şimdi ruhunuza keyif dolu saatler armağan etme zamanı. Şimdi arınma, dinlenme ve yenilenme zamanı. İster masalsı bir atmosferde rüya gibi bir düğün, isterseniz özel bir davet ya da iş hayatınıza ivme kazandıracak bir toplantı..

Minsk Turu size yukarıda belirtilen tüm organizasyonları özel kılacak imkanlar sunuyor.

Minsk şehrinde alkol ücretleri İstanbul ile kıyaslama yapılırsa oldukça ucuz. Zibitskaya caddesi artık hem yerli halkın hem de bütün turistlerin yeni merkezi.

Zibitskaya caddesine Metro ile gidildiğinde Nemiga istasyonunda inip metro çıkışı yürüyerek sadece 50 metre uzaklıkta bulunmaktadır.

Barlar Caddesi üzerinde birbirinden kaliteli bir çok bar bulunmakta ve barların tamamına girişler ücretsiz. Barlar sabah 06:00 ‘ya  kadar hizmet vermektedirler.

Minsk Turu ile Güzel ve Ayrıcalıklı bir tatil

minskturu.com.tr olarak, Minsk turu programlarımız ile; sunmuş olduğumuz kaliteli ve ayrıcalıklı hizmet ile;  memnuniyet garantisi sunuyoruz.
Sağladığımız uygun fiyatlı turlarımız ile anlaşmalı olduğumuz en seçkin Minsk otellerinde, bütçenizi zorlamadan güzel bir tatil deneyimi yaşayabilmeniz mümkün.

Beyaz Rusya Minsk; Uluslar Arası görkemli bir görünüşe sahip ünlü kütüphanesi ve daha bir çok güzelliği ile siz ziyaretçilerini bekliyor.

Beyaz Rusya; çevre temizliğine en çok önem veren ülkelerin başında bulunmakta, bu özelliği ender görebileceğiniz ülkelerden bir tanesi.

Küçük bir şehir olan Minsk’te yerleşim alanları çok düzenlidir ve konaklayabileceğiniz bütün otellerin şehir merkezine yakınlığı da büyük bir avantaj sağlamakta ve gezip görülecek yerleri de saymak ile bitmez.

Beyaz Rusya’nın tarihi yapıları ile geniş ve ferah caddeleri çok dikkat çekmektedir. Sinema, tiyatro, müze, opera, restoran, kafeterya ve alışveriş merkezi gibi keyifli saatler geçirmenize yardımcı olacak birçok tesis ve aktivite merkezi için tam bir kültür merkezi denilebilir, zira opera, sinema, tiyatro ve kütüphane sayısının fazlalığıyla bu unvanı hak etmektedir.

Umumi pasaport sahibi vatandaşlarımız; ülkeye her giriş yaptığında giriş çıkış yapmak şartı ile en fazla 30 gün kalabilmektedir. Her sene kendi içinde yılda toplam 90 gün ülke de konaklama yapabilirsiniz.

Minsk; Beyaz Rusya devletinin ticaret ve moda merkezi. Beyaz Rusya; Kuzey Avrupa bölgesinde refah seviyesi en yüksek olan ülkelerinden bir tanesidir.

Beyaz Rusya Minsk şehrinin güzelliklerini keşfetmek için neyi bekliyorsunuz?

Beyaz Rusya kültürünü ve medeniyetini muhafaza eden ender ülkelerden biridir.

Beyaz Rusya başkenti olan Minsk şehri; modern yapısı, doğal güzellikleri ve geniş sokaklarıyla son dönemlerin en çok ziyaretçi çeken bölgelerinden birisi durumundadır.

Beyaz Rusya’da 5 gece ve üzeri konaklamalarda ikamet ettiğiniz adres için oturum izni işlemini yapmak ile yükümlü olup, yaptırmadığınız takdirde polis tarafından para cezası alırsınız.

İstanbul hariç; Türkiye’nin diğer şehirlerinden gelecek vatandaşlarımız,  İstanbul aktarma yapmaları gerekmektedir. 

Minsk; Direkt seferlerle Beyaz Rusya  Hava Yolları ile çok daha yakın. İstanbul’dan Minske direkt uçmanın keyfini siz de Belavia Hava Yolları ile keşfedin.

Konusunda uzman ve tecrübeli ekibimiz tarafından organize edilen turlar ile unutulmaz bir tatil keyfi yaşayabilirsiniz. Seçkin rehberlerimiz eşliğinde, Minsk şehrinin tüm güzelliklerini gezip görürken, sunulan kaliteli hizmet ile kendinizi ayrıcalıklı hissedersiniz.

Dünyanın en güvenli ülkesinde tatil yapmaya ne dersiniz? Beyaz Rusya Minsk Turu son yıllarda yabancı turistlerin yeni rotaları arasında yer almaya başladı.

Beyaz Rusya; Dondurucu soğuk havasına rağmen; bu soğuğu hissettirmeyen insanın içini ısıtan ülke. Beyaz Rusya; sizlere hem tarihi hem de eğlenceyi bir arada yaşayabileceğiniz güzel bir tatili ve huzuru sonuna kadar yaşatıyor. Ülkenin eşsiz tarihi dokusuyla birleşince ortaya keyifli ve unutulmaz bir gezi tecrübesi çıkıyor.

Satın alınan Minsk Turu paketi için kayıt esnasında; misafir tarafından pasaportta geçen isim; doğum tarihi, pasaport numarasının sisteme doğru şekilde yazılması gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak iptal veya değişikliklerinin ceza bedeli misafirlere yansıtılır.

Hava yolları kuralları gereğince, gidiş-dönüş olarak satın alınmış uçak biletlerinin gidiş uçuşu kullanılmadığı takdirde, dönüş  uçuşu hava yolu tarafından otomatikman iptal edilmekte olup; bu durumda Minsk Turizm firmasının hava yolu şirketine müdahalesi söz konusu olamamaktadır.  

Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar ya da uçuş saati değişiklikleri olabilir.

Minsk Turizm bu değişiklikleri en kısada sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu uçuş saatinin değişme/iptal riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 

Minsk Turu programlarına dair ne varsa sosyal medyada birlikte keşfedelim.

Uçak ile düzenlenen Minsk Turu paket programlarımız; tarifeli ve özel seferler ile yapılmaktadır. Tüm Uçaklı turlarda, belirtilen hareket saatinden 3 saat önce Hava alanında bulunmanız gerekmektedir.

Extra Turlar

Tüm gezilerde şehirlerin gündüz ve gece tanıtım amacına yönelik özel otobüs ve yerel rehber eşliğinde Türkçe ve İngilizce açıklamalı tarafımızca yapılan gezilerdir. Ekstra ücrete tabidir.

minskturu.com.tr misafirlerinin tüm istekleri adına en kaliteli hizmeti sunabilmek adına tecrübeli ekibi ile var gücü ile çalışmaktadır.

Beyaz Rusya Minsk, aynı zamanda dünyadaki en ucuz şehirlerden birisi olma ünvanına  sahiptir.

Beyaz Rusya Rublesi,Türk Lirası’na göre oldukça düşük bir kura sahip olan Minsk tatilinizin maliyetini de minimum seviyeye düşürerek, şehri daha cazip hele getirmektedir.
Dolayısıyla, şehirde yeme – içme, gece hayatı, ulaşım ve otel fiyatlarının oldukça ucuz olduğundan bahsedebiliriz. Bu avantaj, Minsk’i her zaman tercih edilen bir şehir olarak ön plana çıkarmaktadır.

Güzel ve Ayrıcalıklı Bir Minsk Turu İçin

minskturu.com.tr olarak, Minsk turu programlarımıza katılmanızı tavsiye ediyoruz. Sunduğumuz kaliteli ve ayrıcalıklı hizmetle, memnuniyet garantisi sunuyoruz.
Sağladığımız uygun fiyatlı turlarımız ile anlaşmalı olduğumuz en seçkin Minsk otellerinde, bütçenizi zorlamadan güzel bir tatil deneyimi yaşayabilmeniz mümkün.

minskturu.com.tr‘yi ziyaret ederek, tur programlarımız ile ilgili her türlü detaya ulaşabilirsiniz. Misafirlerimizi rahat, huzurlu ve güvende hissettirebilmek için büyük bir hassasiyetle çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Sizlerin rahatı ve konforu için tüm detayları düşünmekte; memnuniyetinizi sağlayabilmek ve güveninizi kazanabilmek için büyük özen göstermekteyiz.

Minsk Hava Alanında sağlık sigortası almak zorunda olup, almadığınız takdirde Beyaz Rusya Cumhuriyeti topraklarına giriş yapmanıza Beyaz Rusya Cumhuriyeti devleti tarafınca ülkeye giriş izni verilmemektedir.

Minsk Turu ile kişiye özel paket programlar.

Beyaz Rusya Minsk’te misafir güvencesi, günün her saati özellikle geceleri rahatça gezebilir, kimsenin kimseyi rahatsız etmesi, vurmaya teşebbüs etmesi söz konusu dahi olamamaktadır. Ülke’de gasp – hırsızlık – kavga görülme ihtimali çok enderdir, çünkü Beyaz Rusya yerli halkı biliyor ki, ülkede resmi polisten daha çok sivil polis olduğu ve cezaların çok ağır olduğundan dolayı hiç bir kimsenin problem çıkarması söz konusu değildir. Ülkede hiç bir illegal olaya karışmamaya özen göstermeniz yerinde olacaktır.

Beyaz Rusya’da Öğrencilerin ve gezginlerin sıklıkla tercih ettiği hostel alternatiflerinden dünyaca ünlü otel zincirlerine kadar her türlü konaklama çeşidi bulunuyor.

Beyaz Rusya başkent Minsk’e Türkiye’den 2 uçak firması ; Beyaz Rusya Hava Yolları ve Türk Hava Yolları uçmaktadır.

Beyaz Rusya ya sefer gerçekleştiren söz konusu 2 Hava yolu firması da aktarmasız olarak uçuşlarını gerçekleştirmekte, uçuş süresi yaklaşık 2 saat 15 dakika sürmektedir.

Beyaz Rusya Minsk; büyüleyici yapıları, geniş caddeleri, caddelerin her 2 tarafında bulunan heykelleri, müzeleri, operaları, kırmızı kilisesi (katolik kilisesi) olarak adlandırılmaktadır.

Beyaz Rusya; kendine has güzelliklere sahip köyleri ile de çok büyük bir üne sahip.

Beyaz Rusya Cumhuriyeti; 10 milyon nüfusa sahip olan ve bünyesinde 6 ana büyük şehir, bölge bulunduran Sovyetler Birliği ülkelerinden bir tanesidir.

Beyaz Rusya; kendine has güzelliklere sahip köyleri ile de çok büyük bir üne sahip. Beyaz Rusya; Minsk dışında ki diğer şehirler (Gomel, Vitebsk, Grodno, Mogilev, Brest ) olarak adlandırılmaktadır.

Beyaz Rusya başkent Minskten sonra nüfusu en fazla olan 2.şehri Gomel şehridir.(650 bin), Belarus başkent Minsk ve Gomel haricinde geriye kalan 4 şehir ise ortalama 350 – 500 bin civarı nüfuslu olup; değişiklik göstermektedir.

Minsk Turu programlarında ; Minsk şehrinin bir çok başkente nazaran küçük ve düzenli bir mimari alt yapısı olmasından ötürü birbirine oldukça yakın mesafelerde birden çok otel seçenekleri bulunmaktadır.
Konaklama konusunda ise; Beyaz Rusya başkent Minsk’te her bütçeye uygun konaklamanın olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Beyaz Rusya başkent Minskte Türk mutfağı yemekleri sunan lokantalarda var.
Belarus Minsk şehir merkezinde Nezavisimosti caddesi, Pabiditeley caddesi, Kirova sokağı, Engilsa sokağında elit oteller bulunmaktadır.

Beyaz Rusya başkent Minsk 2104 dünya buz hokey şampiyonasına ev sahipliği yapmıştır.
Beyaz Rusya Minsk’te ormanlar ; parklar ve göller çok fazla bulunmaktadır.

Beyaz Rusya son zamanlarda Casino da oyun oynamayı sevenlerin son gözde ülkesi olmasındaki faktör ise; Rusya’da tüm Casinoların kapatılmış olmasının etkisi bulunmaktadır.
Beyaz Rusya; Resmi ana dilini Rusça olarak kabul etmiş diğer Rusça konuşan ülkeler ile karşı karşıya getirip , gözümüzde canlandırdığımızda yerli – yabancı Beyaz Rusya’da yaşayan tüm insanlar için en çok güvenlik konusuna önem vermekte, Beyaz Rusya Cumhuriyetinde ister kısa süreli seyahat amaçlı, isterseniz üniversite eğitimi , isterseniz de çalışmak için hangi isteğiniz için gelecek olursanız olun.

Beyaz Rusya Cumhuriyeti tarafından sizlere kimsenin rahatsız edememe garantisi verilmekte, huzurlu ve mutlu bir şekilde zaman harcamanızı tekrar Beyaz Rusyayı ziyaret etmenizi yaşamasına en çok önem veren ülke olarak diğer Sovyetler Birliği ülkelerinden ayrılmaktadır.
Beyaz Rusya Sovyetler Birliği ülkeleri içinde en güvenli ülke olup, dünyanın en güvenli ülkelerinden bir tanesi sayılmaktadır. 18 senedir ülkeyi aralıksız aynı kişi yönetmektedir.

Beyaz Rusya kültürünü ve medeniyetini muhafaza eden ender ülkelerden biridir. Hava alanı Minsk şehir merkezine 45 km uzaklıkta bulunmaktadır.
Beyaz Rusya Türkiye’de bir türlü çözüm bulunamayan trafik sorunundan kurtulmuş olup, başkent Minsk’te İstanbul’un korkunç, milleti isyan ettiren trafik çilesinden sonra Minsk’in dümdüz, dağ, tepe, rampa, yokuş, çukur olmayan geniş caddelerini görünce sevinecek, mutlu olacak rahatça dolaşıp gezebileceksiniz.
Beyaz Rusya toplu taşıma konusunu Türkiye ile karşılaştırırsak Beyaz Rusya Minsk çok daha ileride olduğunu rahatça görebileceksiniz.
Beyaz Rusya başkent Minskte aylık sınırsız toplu taşıma kart ücreti yaklaşık 20 dolardır.
Beyaz Rusya başkent Minskte taksiler eskiye oranla (5 sene öncesi ) artık pahalanmıştır.
Beyaz Rusya’da toplu taşıma araçları sabah 05:00 ile gece 01.00 arası hizmet vermektedir.

Beyaz Rusya’da sadece başkent Minsk’te Metro vardır. Beyaz Rusya Minsk şehri imar planının düzgünlüğünden dolayı gitmek istediğiniz mesafe ortalama 5 – 6 km mesafedir.
Beyaz Rusya’da yoldan geçen hiç bir taksi sizi almaz. Beyaz Rusya’da sistem telefonla (135, 157, 7788)  numaralarından bir tanesini aramanız yeterli olmakta; taksi en geç 6 dakika içerisinde gelmektedir.

Beyaz Rusya Minsk şehrinde her ülkenin her çeşit ülke mutfağını tadabileceğiniz restoranlar mevcuttur. Beyaz Rusya’da Türk restoranı az sayıda da olsa bulunmakta, ancak Beyaz Rusya’ya çalışmaya gelen vatandaşlar haricinde eğitim adına gelen kesim için pahalı gelebilmektedir.

Beyaz Rusya’da yerli halk spora ve eğitimi çok sevmekte ve fazla önem vermektedirler. Beyaz Rusya müdavimleri için spor olmadan yaşayamayız mantığı hakimdir.
Beyaz Rusya vatandaşlarının okuma yazma oranı % 99 seviyesindedir.

Beyaz Rusya Minsk şehrinde toplu taşıma araçlarında Beyaz Rusya yerli halkını ülkemizde alışık olmadığımız davranış, çok sık kitap okurken, müzik dinlerken görecek; tanık olacaksınız.
Minsk Uluslar Arası Devlet Kütüphanesi bünyesinde 14 milyon kitap bulundurmaktadır.

Beyaz Rusya para birimi; Beyaz Rusya Rublesi. Rus Rublesinden farklıdır. 1 dolar 2.00 Beyaz Rusya Rublesine denk gelmektedir.

Minsk Turizm