Minsk Turu Resmi Site

Minsk Turu

www.instagram.com/minskturucomtr

Bizim işimiz sizin tatil seyahatiniz.

Minsk Turu alanında uzman bir rehber ve profesyonel bir plan eşliğinde çok daha keyifli hale geliyor.Görüntünün olası içeriği: yazı

Belarus ; hem Türk vatandaşlarından pasaportunun türü ne olursa olsun vize istemeyen hem de makul fiyatlı olması bakımından son derece ideal bir tatil rotası olarak dikkat çekiyor.

Aynı zamanda yaz aylarında da kavurucu bir iklime sahip olmayışı, güvenli bir ülke olarak bilinmesi de bu ülkenin tatil planlarına konu olmasının bir diğer nedeni. Elbette en çok dikkat çeken ve merak edilen şehir başkent Minsk.

Minsk’e Ulaşım İmkanları Ne Şekilde ?

Minsk’e gidiş için direkt uçuş seçeneği sadece Türk Hava Yolları ve Beyaz Rusya’nın bayrak taşıyıcı firması Belavia tarafından sağlanıyor.

Bunun haricinde bazı yabancı hava yolu firmaları ile başta Ukrayna olmak üzere aktarmalı uçuşlar gerçekleştirmek de mümkün. Üstelik bu aktarmalı uçuşlar ile ulaşım çok daha ucuza mal edilebiliyor. Öyle ki zaman zaman maliyet yarı yarıya düşüyor.

Ancak elbette Minsk’e direkt uçan firmaların dönem dönem düzenlediği kampanyaları yakından takip etmek de çok avantajlı fiyatlar sunabiliyor.

Minsk’te Ne Yapılabilir?

Beyaz Rusya  başta başkent Minsk olmak üzere genel olarak gece hayatı ve eğlenceleri ile gündeme geliyor. Ancak elbette bu şehirde yapılacak tek şey ucuza eğlenmek ve gece hayatının tadına varmak da değil.

Bunun yanı sıra Minsk’te ziyaret etmeye değer pek çok cazibe merkezi var. Bunlardan bir tanesi de Beyaz Rusya Ulusal Kütüphanesi. İlginç mimarisi ile dikkat çeken bu yapının yanı sıra opera binaları ve tarihten kesitler sunan müzeler de Minski cazip kılan diğer faktörler arasında yer alıyor.

Minsk’te Konaklama İmkanları

Minsk, konaklama bakımından da ziyaretçilerine pek çok makul fiyatlı olanak sunuyor. Esasında bu güzel şehirde hemen her keseye uygun seçenekler muhakkak yer alıyor. Bunlar arasında beş yıldızlı lüks otellerin yanı sıra günlük kiralık daireler de bulunuyor. Aynı zamanda hosteller ve şehir otelleri de ziyaretçileri ağırlamayı bekliyor.

Şehir merkezine yakın otellerin tercih edilmesi ise ulaşım kolaylığı ve cazibe merkezleri ile eğlence hayatına yakınlık açısından şüphesiz çok büyük önem arz ediyor.

Organize ettiğimiz Minsk Turu herhangi bir vize almak mecburiyeti olmadığı için hem zaman hem de nakit kaybı yaşamaksızın oldukça rahat bir şekilde Beyaz Rusyayı ziyaret edebilirsiniz. Bunun yanı sıra özellikle gece hayatı ve eğlence sektöründen hoşlanıyorsanız bu ülke tam da aradığınız bir ülkedir diyebiliriz.

Beyaz Rusya Cumhuriyeti eşsiz tarihi ve kültürel dokusu ile beraber sizlere şüphesiz hayal ettiğiniz tatili sonuna kadar yaşatabilecek bir ülke.

Başkent Minsk’in toplam nüfusu 2,5 milyon kadar olsa da yılın belirli dönemleri bu nüfus artmaktadır. Özellikle yaz aylarında veya yılbaşı dönemlerinde birçok turistin akın etmesinden dolayı Minsk şehri oldukça kozmopolit bir yapıya bürünmektedir.

Geneli itibariyle sakin bir hayatın yaşandığını söylemek mümkün bu şehirde ancak akşam havanın kararması ile beraber sabahın ilk ışıklarına kadar dur durak bilmeyen eğlence, dans ve müzik işleri tam tersine çevirmektedir desek yanılmayız.

Kadın nüfusunun erkek nüfusundan oldukça fazla olmasından dolayı çok fazla ataerkil bir sistem ile yetişmemiş olan Beyaz Rusya halkı bu bağlamda farklı bir geçmişe ve farklı bir kültüre sahip olduğundan dolayı diğer ülkelerden biraz daha farklı bir konumdadır.

Ziyaretiniz boyunca karşılaşacağınız ve “sürpriz” olarak nitelendirebileceğiniz pek çok şey aslında bu ülkede sıradan ve normal karşılanmaktadır. Halkın çoğunluğu İngilizce bilmediğinden sizlere en büyük tavsiyemiz birkaç temel Rusça kelime öğrenmeniz yönünde olacaktır.

Beyaz Rusya başkenti olan Minsk Turizm sektöründe en çok turist akınına uğrayan şehirlerden biridir.

Minsk; Nüfusu kalabalık olmayıp halkı sakin, şehri güvenilirdir. Daha önce ziyaret eden turistler tarafından da en güvenilir ve en temiz şehir seçilerek, ilk tercihler arasında hakkı ile yer aldığını ispatlamıştır.

Minsk; küçük bir şehir olmasına rağmen yerleşim düzenli olup neredeyse tüm oteller şehir merkezine yakındır. Minskin gezilecek görülecek çok yeri vardır.  Geniş caddeleri ve tarihin izlerini taşıyan yapıları ile büyüleyicidir. Sinema, tiyatro, opera, müze, kafeterya, restoran, alışveriş merkezleri  ve daha birçok alanda turistler için kurulmuş bir şehirdir.

Minsk Turu Paketinde Neler Bulunur?

Minsk Turu Fiyatlara Dahil Olan Hizmetler:

 • Belirtilen Otellerde  3 Gece 4 gün oda kahvaltı konaklama
 • Ekonomi Sınıfı Uçuşlar.
 • ( Beyaz Rusya Milli Hava Yolları ile İstanbul – Minsk – İstanbul gidiş dönüş uçak bileti )
 • Hava alanı Vergileri
 • Minsk Hava alanı – Otel / Otel Hava alanı  Transferi
 • Rehberlik Hizmetleri ( Türkçe )
 • Panoramik Minsk Şehir içi Turu
 • Zorunlu Seyahat Sigortası

Minsk Turu Fiyatlara Dahil Olmayan Hizmetler:

  • Yurt dışı çıkış harç pulu ücreti : 50 tl.
  • Minsk’te ki Kişisel harcamalar
  • Minsk’te organize edilecek Ekstra Turlar (Görevliye ödenir)
  • Minsk müze ve kilise giriş ücretleri
  • Minsk turu boyunca öğle ve akşam yemekleri
  • Ek Bagaj ücretleri
  • Yarım günlük Minsk  panoramik şehir turu (25 kişilik gruplarda)
 • Türkçe yerel rehberlik hizmeti.  (25 kişilik gruplarda)

Minsk Turu paketleri farklı gruplarda olup müşterinin isteğine göre farklı seçeneklere sahiptir.

En konforlu ve en kaliteli otellerde konaklama, Minsk şehrinin gezilip görülebilecek yerlerinin işinin ehli tur rehberleri tarafından tanıtılması, yeme, içme ve sosyal aktivitelerin en keyifli şekilde yaşandığı Minsk Turları programlarında bir müşterinin memnun olmaması mümkün değildir.

Unutulmaz bir Minsk Turu için doğru adrestesiniz.

Minsk Turu ile kişiye özel paket programlar.

Minsk şehrini turla gezmek ve profesyonel rehberler eşliğinde şehri tanımak için eşsiz bir tur hizmeti sunulmaktadır.

Minsk Turu esnasında müşteri beklentilerine en kaliteli şekilde cevap verilmektedir.

Seçkin rehberler eşliğinde en iyi hizmet sunulur.

Müşterilerini her zaman misafirleri olarak kabul etmektedir.

İstenildiğinde Minsk Uçak Bileti firma tarafından sağlanmakta, müşteri büyük bir külfetten kurtarılmaktadır.

Minsk turu